Archiwum 01 lipca 2016


lip 01 2016 Jak dobrać okulary? Wszystko co powinniście...
Komentarze: 0

Wybór szkieł to podstawa przy dzisiejszej technologii szkła wybieramy idealne co innego jeżeli chodzi o oprawki. Przeważnie z tym mamy problem. Bo tu decyduje cena, moda i nasze samopoczucie. W tym tekście postaram się przedstawić kilka elementów które mogą decydować o wyborze kształtu oprawek.

 

1. Kwadratowa twarz – Staraj się wybrać okulary które są lekko zaokrąglone. Najlepiej będzie jak zaokrąglenie występuje u dołu co pozwoli odwrócić uwagę od Twojej żuchwy. Górna część oprawki powinna dopasować się do linii brwi. Taki układ sprawi że będziesz wyglądał/dała naturalnie.

 

2. Podłużna twarz – Tu podobnie jak z twarzą kwadratową staraj się wybrać okulary o zaokrąglonym kształcie z tym że nisko osadzone. Linii okularów powinna przebiegać gdzieś w połowie twarzy. Ten zabieg sprawi że będziesz wyglądać uwodzicielsko :).

 

3. Owalna twarz – To najbardziej neutralny wygląd twarzy w stosunku do okularów. Tu prawie każdy kształt sprawia że wyglądamy ładnie dlatego mamy spore pole do popisów że jeżeli chodzi o wygląd czy kolor. Zdajcie się na własną inwencje.

 

4. Okrągła twarz – Tu warto wspomnieć o kolorze. Powinien on być ciemny i delikatny. Co do kształtu to zdecydowanie powinien być to wzór kanciasty i prosty. Dzięki temu zachowamy idealną proporcję między okręgiem twarzy a kwadratowymi oprawkami.

 

5. Trójkątna twarz – Zacznę od tego że osoby z taką budową twarzy powinny nosić swoje okulary nisko. Co do kształtu to powinny być o zaokrąglonej dolnej krawędzi lub całkiem okrągłe. Dobry dodatkiem będzie delikatna obwódka i prosta linia.

 

Wiele układów życiu widziałem dlatego też postanowiłem się tym z wami podzielić może moje rady pozwolą wam wybrać idealny kształt oprawek i dzięki temu nie będziecie czuli się źle w waszych okularach. Odwiedzajcie swoich optyków i testujcie przecież samopoczucie jest najważniejsze. Na zakończenie chcę tylko dodać że są obserwacje czysto subiektywne i nie każdy musi się z tym zgadzać :). Dajcie znać co tym myślicie.

Pozdrawiam!